Bez kategorii

5 ORYGINALNYCH SPOSOBÓW NA OSWAJANIE „STRACHÓW” W ZABAWIE

Dzieci mają swoje „STRACHY.” Czasem to strachy przed nieznanym, a czasem uzasadnione doświadczeniem.

Te najczęściej spotykane to obawy przed wizytą u lekarza, i stomatologa, czasem Dzieci boją się ciemności, fryzjera albo mycia głowy.

Nie chcą łatwo zrezygnować z pieluszki, dbać o zęby albo rozstać się ze smoczkiem.

Rozmowy z najmłodszymi Dziećmi nie zawsze odnoszą skutek, bowiem wczesne dzieciństwo to wiek, kiedy nawet najbardziej rzeczowa argumentacja nie zawsze przynosi efekty.  

W sukurs przychodzą nam zabawki. Na rynku co chwilę pojawiają się oryginalne nowości o charakterze edukacyjnym, które mają pomóc Dzieciom i Rodzicom znaleźć sposób na dziecięce „STRACHY” i uprzedzenia.

Zabawki te są niezwykle atrakcyjnie zaprojektowane i wykonane.

Każda z prezentowanych propozycji ma swojego bohatera, którego perypetie Maluch może obserwować, razem z nim oswajać nową bądź stresującą sytuację, albo bawić się na swój sposób, realizując w zabawie własne pomysły, które pozwolą Rodzicom zaobserwować rzeczywiste powody obaw lub niechęci Maluszka.
Historie bohaterów można opowiadać wielokrotnie, nabywać i testować nowe umiejętności, prozdrowotne nawyki oraz techniki radzenia sobie ze „STRACHAMI”.
Somo dobro! 🙂

1. WIZYTA U LEKARZA

Książeczka wielofunkcyjna Doktor Alice 12 m+ LILLIPUTIENS

Materiałowa książeczka o przygodach Lisiczki Alice, która jako doktor podróżuje po krainie Lilliputiens i odwiedza swoich pacjentów. Książeczka ma 6 kolorowych stron, na których przedstawieni są chorzy mieszkańcy krainy Lilliputiens. Pacynka – Lisiczka Alice, odwiedza ich po kolei, zapowiadając swoją wizytę dźwiękiem nadjeżdżającej karetki.
W książeczce pokazane są m.in przygody prosiaczka, który spadł z drabiny i nabił sobie guza, na którego Alice naklejania plasterek, kurki Ophelie, której Alice nakłada gips na złamaną nogę, czy chorego na ospę króliczka.
Interesujący sposób na oswajanie Maluszka z wizytami u lekarza oraz chorobą. 

2. HIGIENA JAMY USTNEJ

Wielofunkcyjna książeczka z mini-pacynką Królik dentysta 9m+ LILLIPUTIENS

Materiałowa książeczka Królik dentysta z dołączoną mini-pacynką która trzyma w łapce szczoteczkę do zębów.
Każda ze stron książeczki przedstawia inne zwierzątko, które odwiedza króliczek, by doradzić mu, w jaki sposób właściwie pielęgnować zęby. 
Jest ciekawym sposobem na zaszczepienie w Maluszku nawyku dbania o higienę jamy ustnej.

3. LĘK PRZED CIEMNOŚCIĄ

Kicia Kocia nie może zasnąć 2+ Anita Głowińska MEDIA RODZINA

Książeczka z bestsellerowej serii pouczających, krótkich książeczek dla Najmłodszych. Popularna Kicia Kocia nie może zasnąć, ponieważ boi się ciemności. Okazuje się, że popularne remedium, w postaci włączonej lampki nie działa, więc dziewczynka wspólnie z mamą szuka innych rozwiązań. Jest przeszukiwanie pokoju, ale także skuteczna próba zracjonalizowania niepokoju.

4. ODPIELUSZKOWANIE

Moja Pierwsza Gra Witaj nocniczku 2+ HABA 

Kooperatywna gra losowa, w której Dzieci oswajają się z zastosowaniem nocniczka.
W zabawie zadaniem Graczy jest pomóc dzieciom, Paulowi i Pii zdążyć na czas skorzystać z toalety.
Świetna gra dla 2 latków z niezwykle sugestywnymi akcesoriami oraz planszą 3D. Łatwo skojarzyć zabawę z realną sytuacją.

5. ZGUBIŁEM SIĘ

Książeczka wielofunkcyjna „Tato, gdzie jesteś?” LILLIPUTIENS

Książeczka, po której stronach podróżuje Nosorożec Marius. Szuka swojego taty, a po drodze spotyka różne zwierzątka. Znajduje go na ostatniej stronie książeczki, z której wystają miękkie łapki taty. Stęskniony, mały nosorożec może się w nie z radością wtulić.
Książeczkę uatrakcyjniają okienka oraz szeleszczące i wystające elementy.

To świetny sposób na zapoznanie Malucha z sytuacją, w której mógłby się zgubić i dobry moment na rozmowę z Dzieckiem, co wówczas zrobić i gdzie szukać pomocy.

Do oswajania dziecięcych STRACHÓW można z powodzeniem wykorzystać również zabawki, które Dzieci mają i którymi już się bawią.

Ważne jest to, co chcemy Dzieciom przekazać, jakich argumentów użyć, by mogły opanowywać strach lub pokonać niechęć. Ważna jest przestrzeń do eksperymentowania, przechodzenie od emocji do poznania. Na końcu zabawki jako wygodne i praktyczne wsparcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *